Slovan otočil, Jugru porazil 3:2 pp a sn

14.11.2013 Celý región

Bratislava 13. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali tretí blok domácich zápasov v prebiehajúcej sezóne KHL stredajšou výhrou na ľade Slovnaft arény nad Jugrou Chanty-Mansijsk 3:2 po predĺžení a nájazdoch.

Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 pp a sn (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 44. Miklík (Vondrka, Škoula), 58. Mojžíš (Štajnoch), rozh. nájazd: Netík - 11. Buľanskij, 26. Žukov (Smoleňák, Šefer). Rozhodcovia: Karabanov, Safiullov - Kučava, Novikov, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 9731 divákov.

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Radivojevič, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Netík, Ölvecký, Kukumberg - Daňo, Šťastný, Hudáček - Matoušek, T. Mikúš

Jugra Chanty-Mansijsk: Biriukov - Šefer, Chvostov, Pepeľajev, Trončinský, Sokolov, Starosta, Ďakov - Chlyncev, Žukov, Sitnikov - Smoleňák, Dixon, Savinainen - Kňazev, Jacenko, Buľanskij - Plotnikov, Krysanov, Gusev - Petrov

Zverenci trénera Rostislava Čadu síce začali aktívne, no svoje šance nedokázali pretaviť na úvodný gól a tak v 11. minúte udreli hostia. Po parádnej individuálnej akcii sa presadil Buľanskij. Jugra si poistila náskok v 26. minúte, keď sa Žukov presadil dokonca pri oslabení. Slovan síce odpovedal počas následnej presilovky, no rozhodcovia gól neuznali, keďže puk išiel do siete od jednej z domácich korčúľ. V 44. minúte už domáci znížili vďaka presilovkovej strele Miklíka a dve minúty pred koncom riadneho času sa im podarilo aj vyrovnať zásluhou Mojžíša. V nájazdoch rozhodol o triumfe Slovana Netík.

"Belasí" sa najbližšie predstavia opäť doma v piatok 15. novembra o 19.00 h proti Avtomobilistu Jekaterinburg. O dva dni neskôr si zmerajú sily s Barysom Astana a domácu šnúru ukončia v utorok 19. novembra duelom s Avangardom Omsk.

Škvrnou na víťazstve je zranenie domáceho útočníka Branka Radivojeviča, ktoré utrpel pri tvrdom súboji v druhej tretine. Určite tak vynechá najbližší zápas s Jekaterinburgom. "Podľa prvého zistenia má zranené rameno. Nevieme akého rozsahu, ale je isté, že v piatok nebude hrať," uviedol Čada.

Priebeh zápasu

Slovan začal od úvodu veľmi aktívne. Radivojevič sa už po 20 sekundách natlačil pred Biriukova, pri zakončení ho jeden z obrancov hostí fauloval a "belasí" hrali presilovku. Tá im však vôbec nevyšla, keďže sa nedokázali usadiť v útočnom pásme. Po niekoľkých pološanciach mal dobrú príležitosť Hudáček, ktorý sa dostal k zakončeniu spoza bránky, no ani na dvakrát Biriukova neprekonal. Nasledovala ďalšia presilovka domácich, počas ktorej zavreli súpera a stupňovali tlak, gól však nevyťažili. V 11. minúte sa hostia dostali prvýkrát na dlhšie pred Janusa a hneď z toho bol vedúci gól po parádnej individuálnej akcii Buľanskeho. Útočník hostí si nakorčuľoval spoza bránky, blafákom si položil Janusa a rutinérsky zakončil - 0:1. Slovan mohol vyrovnať, keď unikli Bartovič s Radivojevičom. Kapitán "belasých" zatiahol puk pred bránku a naservíroval ho svojmu kolegovi z útoku, no ten v čistej gólovej pozícii netrafil.

Po niekoľkých hluchých minútach v úvode druhej tretiny prišla ďalšia presilovka domácich, no dopadla najhoršie ako mohla. Slovan počas nej ani raz nevystrelil, naopak jeho hráči v závere pokazili rozohrávku, poslali do úniku dvojicu Smoleňák, Žukov a druhý menovaný rozvlnil sieť za Janusovým chrbtom - 0:2. V 30. minúte prihral Bartovič spoza bránky na Radivojeviča, no ten sám pred Biriukovom opäť netrafil odkrytú bránku. O minútu neskôr pri ďalšej početnej výhode už skončil puk v Biriukovej sieti, no rozhodcovia po konzultácii gól neuznali, pretože ho tam mal kopnúť jeden z domácich hráčov. Ďalšie minúty priniesli nie príliš atraktívny hokej, hralo sa najmä v strednom pásme a na oboch stranách bolo veľa nepresností.

Slovan sa dočkal gólu až na začiatku tretieho dejstva, keď využil v poradí svoju piatu presilovku. Miklík si spoza bránky nakorčuľoval na ľavý kruh a strelou švihom prekonal Biriukova - 1:2. O štyri minúty mohlo byť vyrovnané, keď Bartovič obkrúžil bránku a poslal puk na Hudáčka, no ten tiesnený obrancom ani na dvakrát nedostal puk do odkrytej siete. "Belasým" sa to nakoniec podarilo až v 58. minúte, keď sa Mojžíš zbavil dvoch obrancov a bekhendom poslal puk k žŕdke - 2:2. Slovan sa nakoniec dočkal víťazstva, o ktorom rozhodol v samostatných nájazdoch Netík.

Hlasy po zápase

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Súper bol veľmi efektívny, z mála šancí sa dokázal dostať do vedenia 2:0. Napriek tomu sme aj za nepriaznivého stavu pokračovali ďalej vo veľkej fyzickej práci a nestratili sme morálku, bojovnosť a presvedčenie vo víťazstvo. Nakoniec sme práve vďaka týmto vlastnostiam dokázali dnešný zápas zaslúžene vyhrať. Jediné, s čím môžeme byť nespokojní, je malý dôraz pri veľkom množstve striel, ktoré sme vyprodukovali. Branko Radivojevič má podľa prvého zistenia zranené rameno. Nevieme akého rozsahu, ale je isté, že v piatok nebude hrať."

Mário Bližňák, útočník Slovana: "Mali sme výborný vstup do zápasu. Prvých sedem-osem minút sme si vytvorili niekoľko šancí, mohli sme dať jeden-dva góly a bol by pokoj. Spravili sme však jednu chybu a dostali sme gól. Pred druhou tretinou sme si v šatni povedali, že dáme jeden gól a musí sa to zlomiť. Tak sa aj stalo. vytvorili sme si tlak a vyrovnali. Sme radi za tie dva body."

Tomáš Mojžíš, obranca a strelec vyrovnávajúceho gólu Slovana: "Som rád, že mi to tam spadlo a za tie dva body. Škoda, že sme na začiatku zápasu nedali góly, ak by to padlo, bolo by to úplne o niečom inom. Trápili sme sa, ale nakoniec sme vyhrali."

Tomáš Netík, útočník a autor víťazného nájazdu Slovana: "Výborne sme začali, ale nedali sme góly. Je na nás útočníkoch, aby sme takéto šance premieňali. Mohlo to byť oveľa ľahšie. Ale je super, že sme to nakoniec otočili a ukázali sme charakter tímu."

Oleg Davidov, tréner Jugry: "Najprv chceme zagratulovať súperovi k víťazstvu. Dnes sme bojovali, snažili sme sa a veľmi dobre hral náš brankár. No v závere nám chýbali sily - fyzické i morálne."